Blog Finansowy
Przystępna forma, ciekawe zagadnienia

Podstawowe pojęcia kredytowe

Podstawowe pojęcia kredytowe

Reklamując kredyty banki przedstawiają oferty głównie przez pryzmat zaspokojenia potrzeb przyszłego kredytobiorcy. W krótkich filmikach udział biorą uśmiechnięte osoby, które przed chwilą zaciągnęły kredyt i tym samym rozwiązały wszystkie swoje problemy. W ten prosty sposób przedstawiona sytuacja ma za zadanie wprowadzić konsumenta w świat marzeń, gdzie wszystko jest łatwe i proste wystarczy tylko podpis i uzyskane pieniądze pozwolą na spełnienie marzeń.

Czytaj więcej
Jak zarządzać finansami w firmie?

Jak zarządzać finansami w firmie?

Zakładając własną firmę młody przedsiębiorca mając głowę pełną pomysłów często nie posiada oszczędności, które zabezpieczą go przed ewentualnymi problemami finansowymi. Licząc na szybkie wypracowanie zysków, które pokryją comiesięczne wydatki, nie myśli o generowanych przez firmę kosztach, takich jak opłacenie składek do ZUS, wynajem lub czynsz za lokal, opłaty za telefon i internet, paliwo, czy pensje dla pracowników. Podejmuje kroki mające na celu rozwój firmy co zwiększa koszty jej prowadzenia. Niestety, właścicielom niewielkich i dopiero rozkręcających się firm często brakuje pieniędzy na rozruch lub opłacenie bieżących należności.

Czytaj więcej
Planujesz rozwój firmy ale nie masz gotówki?

Planujesz rozwój firmy ale nie masz gotówki?

W Polsce co miesiąc otwiera się ponad 20 000 nowych firm. Rozpoczęcie działalności gospodarczej niesie za sobą ciągły rozwój, co wiąże się również z wydatkami na inwestycje związane z prowadzeniem firmy. Młodzi biznesmeni zaczynając z głową pełną pomysłów często nie posiadają środków, które mogą zainwestować w rozwój firmy. Zakup nowego sprzętu, szkolenia dla właściciela lub zatrudnienie dodatkowego personelu to często jedyny sposób na rozwój i generowanie kolejnych dochodów. Branża finansowa oferuje w tym momencie bardzo wiele rozwiązań pozwalających przedsiębiorcy usprawnić rozwój i działanie przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej